15 maja wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Odkrywcy i Nobliści”.

Głównym celem przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań poznawczych uczniów poprzez poznawanie ważnych odkryć i wynalazków, a także sylwetek wybitnych naukowców oraz laureatów Nagrody Nobla. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat osiągnięć, które wpłynęły na rozwój cywilizacji i znacząco zmieniły codzienne życie ludzi na całym świecie.

W ramach projektu uczestnicy brali udział w różnorodnych działaniach edukacyjnych, które pozwoliły im lepiej zrozumieć znaczenie nauki, odkryć oraz pracy badawczej. Projekt był okazją do rozwijania ciekawości świata, kreatywności oraz umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy.

Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywne zaangażowanie i udział w tym wydarzeniu.

Prezentacja

Poniżej zamieszczamy link do prezentacji zawierającej prace uczniów klas 4–8, przygotowane w ramach projektu „Odkrywcy i Nobliści”.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji i poznania efektów pracy naszych uczniów.

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,

już jutro (4 lipca) wyniki egzaminu ósmoklasisty. Za pomocą loginów i haseł, które dostali uczniowie można zalogować się na stronę https://ziu.gov.pl/login i sprawdzić wyniki – około godziny 8.30.

Zapraszamy po odbiór papierowych zaświadczeń w godzinach 13.00 – 15.00 do sekretariatu. Jeśli uczeń, lub rodzic ucznia nie będzie mógł odebrać zaświadczenia osobiście, niezbędne będzie pisemne upoważnienie dla innej osoby odbierającej.

Czytaj dalej

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas 7-ych i 8-ych naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu online z Klarą Rościszewską z Fundacji WWF Polska.

Tematem spotkania było znaczenie kontaktu z naturą- jak wpływa ono na nasze zdrowie, samopoczucie i relacje z innymi.

Dowiedzieliśmy się też, jak WWF działa w Polsce i na świecie,

chroniąc zwierzęta, przyrodę i edukując kolejne pokolenia.

To było inspirujące spotkanie , które pokazało, że troska o Ziemię zaczyna się od codziennych, małych działań.

 

11 kwietnia w naszej szkole odbyła się wyjątkowa akcja charytatywna ”Pomoc dla Lidii”. Powstała z inicjatywy uczniów klasy 2b, przy wsparciu szkolnego koła wolontariatu. Uczniowie wspólnie z rodzicami tworzyli piękne świąteczne ozdoby, które można było zakupić podczas trwania akcji. Do pomocy włączyła się również p.Małgosia Hanslik, która również przygotowała piękne świąteczne ozdoby. Kwota zebrana przez uczniów, to 1020zł.
Dziękujemy wszystkim za pomoc i udział w akcji.

https://mapakarier.org/strefa-mlodziezy/

Dla naszych ósmoklasistów nadchodzi czas wyboru szkół ponadpodstawowych. Zachęcamy rodziców i uczniów do odwiedzenia zakładki „Doradztwo zawodowe”.

 

zdjęcie grupowe klasy 3c na materacu na sali gimnastycznej podczas nocki- z przodu zdjęcia widoczna pani Małgosia- wychowawczyni, z tyły pani Kasia drugi opiekun

Zgodnie z tradycją: ,,W karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara- kolorowych dekoracji co niemiara!” w klasie 3C nie mogło zabraknąć wspólnych wyjść, zabaw, tańca i śpiewu oraz prac plastycznych. 

W związku z karnawałem uczniowie klasy 3C dowiedzieli się kilku ciekawostek na temat karnawału oraz w ramach zajęć plastyczno- technicznych  wykonali klauny z papierowych talerzyków, kotyliony karnawałowe oraz przygotowali dekoracji drzwi swojej klasy – gdzie udało się nam zająć I miejsce w konkursie szkolnym zorganizowanym przez samorząd uczniowski- serdecznie gratuluje uczniom! Tworzenie dekoracji sprawiło uczniom mnóstwo radości. Do ich wykonania używali kolorowego papieru, farb, pasteli, brokatów, cekinów oraz błyszczących ozdób i wielobarwnych piórek:-)

Oczywiście oprócz  pięknych prac uczniowie klasy 3C wybrali się również na spektakl „Trampek i przyjaciele” w MOK-u w Żorach, w którym uczniowie mogli na żywo zobaczyć i poznać instrumenty muzyczne tj.: pianino, wiolonczelę, skrzypce itp. oraz poznać i oswoić się z wielkimi utworami klasycznymi naszych słynnych kompozytorów tj. J. S. Bach – Aria na strunie G, W. A. Mozart – Marsz Turecki, F. Chopin – Preludium deszczowe.

Ale klasie 3C ciągle było mało, tak więc razem z klasą 3b wybrała się na wycieczkę do „Koziej Zagrodzie” w Brennej, gdzie poznali zwyczaje i obrzędy kolędnicze górali z użyciem drewnianych masek, kozy i gwiazdy kolędniczej oraz instrumenty kolędnicze m.in.: fujarki i gliniane ptaszki.

W okresie karnawału klasa 3C postanowiła również przeżyć niezapomnianą przygodę! Zostawiliśmy nasze wygodne łóżeczka na jedną noc i zanocowaliśmy w szkole na materacach! Atrakcji było co niemiara! Nie było chwili na nudę-  film, popcorn, pizza, zabawy na sali gimnastycznej, zabawa w chowanego po ciemku na pierwszym piętrze szkoły, a sen… cóż:-)

Jednak klasa 3C doskonale wie, że karnawał to nie tylko zabawa, tak więc zawsze pilnie uczymy się  zgodnie z założeniami planu daltońskiego: wizualizacja, współpraca, samodzielność oraz odpowiedzialność. To właśnie takie zasady są dla nas mottem naszej pracy:-), a tematy zegarów i planet, pozwoliły nam przy okazji wykonać mały wszechświat w naszej sali oraz rozwinąć nasze logiczne myślenie na zupełnym luzie, bo w piżamach:-)

Okres karnawału w naszej klasie zakończyliśmy wyczekiwanym przez wiele tygodni balem przebierańców. Bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tak też było u nas w piątek 7 lutego. Tego dnia  już od rana w klasie pojawiały się kolorowe postacie.  W tym roku każda klasa  osobno spędzała zabawę karnawałową, lecz muzyka porwała wszystkich do tańca w rytm belgijki, makareny, samby i innych znanych muzycznych przebojów.. W trakcie karnawałowych szaleństw był czas na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Oczywiście nie zabrakło pysznych pączków z racji zbliżającego się tłustego czwartku. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości dzieciom, a to było głównym celem tego balu:-)

Zobaczcie sami jak bawiła się klasa 3C- zapraszam do galerii…

Przygotowanie drzwi na konkurs szkolny – dekoracja zajęła I miejsce:-)

Spektakl „Trampek i przyjaciele” w MOKu w Żorach

Kozia Zagroda w Brennej z klasą 3B

Wszechświat w klasie:-)

Uczymy się w piżamach – pomysł samorządu uczniowskiego – Dzień w piżamach, a my dodaliśmy gry planszowe i tak właśnie rozwijamy nasze logiczne myślenie:-)

Nocka w szkole

 

„Karnawał w pełni”- Niech żyje bal!

W tym roku, po raz pierwszy, obchodziliśmy Literackie wróżby andrzejkowe. To połączenie tradycji andrzejkowych z promocją czytelnictwa.

Uczniowie mogli się dowiedzieć, jaki zawód będą wykonywać, kiedy dorosną oraz co ich czeka w najbliższej przyszłości. Część wróżb została opracowania z wykorzystaniem Słownika symboli Władysława Kopalińskiego.

Czytaj dalej