
Zgodnie z tradycją: ,,W karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara- kolorowych dekoracji co niemiara!” w klasie 3C nie mogło zabraknąć wspólnych wyjść, zabaw, tańca i śpiewu oraz prac plastycznych.
W związku z karnawałem uczniowie klasy 3C dowiedzieli się kilku ciekawostek na temat karnawału oraz w ramach zajęć plastyczno- technicznych wykonali klauny z papierowych talerzyków, kotyliony karnawałowe oraz przygotowali dekoracji drzwi swojej klasy – gdzie udało się nam zająć I miejsce w konkursie szkolnym zorganizowanym przez samorząd uczniowski- serdecznie gratuluje uczniom! Tworzenie dekoracji sprawiło uczniom mnóstwo radości. Do ich wykonania używali kolorowego papieru, farb, pasteli, brokatów, cekinów oraz błyszczących ozdób i wielobarwnych piórek:-)
Oczywiście oprócz pięknych prac uczniowie klasy 3C wybrali się również na spektakl „Trampek i przyjaciele” w MOK-u w Żorach, w którym uczniowie mogli na żywo zobaczyć i poznać instrumenty muzyczne tj.: pianino, wiolonczelę, skrzypce itp. oraz poznać i oswoić się z wielkimi utworami klasycznymi naszych słynnych kompozytorów tj. J. S. Bach – Aria na strunie G, W. A. Mozart – Marsz Turecki, F. Chopin – Preludium deszczowe.
Ale klasie 3C ciągle było mało, tak więc razem z klasą 3b wybrała się na wycieczkę do „Koziej Zagrodzie” w Brennej, gdzie poznali zwyczaje i obrzędy kolędnicze górali z użyciem drewnianych masek, kozy i gwiazdy kolędniczej oraz instrumenty kolędnicze m.in.: fujarki i gliniane ptaszki.
W okresie karnawału klasa 3C postanowiła również przeżyć niezapomnianą przygodę! Zostawiliśmy nasze wygodne łóżeczka na jedną noc i zanocowaliśmy w szkole na materacach! Atrakcji było co niemiara! Nie było chwili na nudę- film, popcorn, pizza, zabawy na sali gimnastycznej, zabawa w chowanego po ciemku na pierwszym piętrze szkoły, a sen… cóż:-)
Jednak klasa 3C doskonale wie, że karnawał to nie tylko zabawa, tak więc zawsze pilnie uczymy się zgodnie z założeniami planu daltońskiego: wizualizacja, współpraca, samodzielność oraz odpowiedzialność. To właśnie takie zasady są dla nas mottem naszej pracy:-), a tematy zegarów i planet, pozwoliły nam przy okazji wykonać mały wszechświat w naszej sali oraz rozwinąć nasze logiczne myślenie na zupełnym luzie, bo w piżamach:-)