Europejski Quiz Finansowy, w skrócie EQF to konkurs wiedzy z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, zainicjowany przez Europejską Federację Bankową. Organizatorem Konkursu  w Polsce jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.   Uczestnikami są uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych (w wieku 13-15 lat). W tym  roku szkolnym 2021/2022 odbędzie się już V edycja Konkursu.

Po dwóch latach przerwy ponownie w tym prestiżowym konkursie wziął udział team z naszej szkoły.

W dniu dzisiejszym odbyły się eliminacje wojewódzkie, w których naszą szkołę reprezentowali Franciszek Staniek i Ignacy Warchał z klasy 7A. W teście konkursowym, który rozwiązywany był w formie online osiągnęli super wynik 32/34 punkty. Trzymamy kciuki za awans naszego zespołu do półfinałów ogónopolskich.

Test: Robert Nowak

Szkolny koordynator konkursu