18 maja 1920 roku urodził się święty Jan Paweł II – papież kochany nie tylko przez Polaków, ale przez cały świat! Z tej okazji uczennice naszej szkoły wzięły udział w Powiatowym Konkursie pt. „Kwiatki dla św. Jana Pawła II”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 3. Konkurs został przeprowadzony w salkach przy parafii św. Filipa i Jakuba w Żorach. W konkursie wzięło udział ponad 40 dzieci z różnych żorskich szkół.

Zadaniem uczestników było narysowanie najpiękniejszych kwiatów dla św. Jana Pawła II z okazji dnia Jego Urodzin. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 1a: Marysia Smołka, Zuzanna Zakłos oraz Agata Ślesińska. Każda z nich wykonała piękną pracę przedstawiająca urodzinowe kwiatki dla świętego papieża. Dziewczynki za udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz zestawy, w których znajdowały się przybory plastyczne.

Nie tylko konkurs był atrakcją tego dnia. W czasie przerwy uczniowie mogli oglądnąć wystawę o św. Janie Pawle II, a także uczestniczyli w koncercie ulubionych pieśni Wielkiego Polaka. Ostatnim zadaniem, które należało wykonać na zakończenie konkursu, było wypuszczenie do nieba dużego balona, do którego przyczepiona była karteczka z napisaną przez dziewczynki modlitwą. Uczennice wykonały to zadanie z terenu naszej szkoły, co sprawiło im wiele radości.

Opiekę nad uczennicami podczas konkursu sprawowała katechetka Elżbieta Leszner.