Każdego roku uczniowie żorskich szkół rywalizują ze sobą w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Biblijnej. W tym roku szkolnym, a dokładnie 24 listopada 2022 roku, dwoje naszych uczniów zajęło podium na etapie rejonowym: Krzysztof Giołbas z klasy 5a zdobył 1 miejsce, a Paweł Prokop z klasy 4a zdobył 2 miejsce. W ten sposób uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do finału XXVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu, który w tym roku oparty był na Ewangelii wg. Św. Łukasza.

16 lutego br. Paweł i Krzysztof wraz z Panią Elżbietą Leszner i księdzem Krzysztofem Goikiem, udali się na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, aby zaprezentować swój wysoki poziom wiedzy z zakresu Pisma Świętego.
W finale brało udział 30 dekanatów z Archidiecezji Katowickiej, do konkursu przystąpiło 50 uczniów z klas 4-5.
Zadaniem uczestników było napisanie testu w ciągu 45 minut, składającego się z pytań otwartych i zamkniętych.
Po zakończeniu konkursu na uczniów i opiekunów czekało wiele atrakcji, m.in. udanie się na taras widokowy, znajdujący się na dachu Archikatedry Chrystusa Króla, zwiedzanie Kurii Biskupiej oraz Panteonu Ziemi Górnośląskiej, a także wspólny posiłek w Wyższym Seminarium Duchownym. Miłą niespodzianką dla nas wszystkich było wspólne, niespodziewane spotkanie z księdzem arcybiskupem Wiktorem Skworcem.
O godzinie 14:00 odbyła się dogrywka, po której zostały ogłoszone wyniki.
Jest nam ogromnie miło poinformować, że uczeń naszej szkoły- Krzysztof Giołbas zdobył w finale 5 miejsce !!!!! Nagrodę osobiście wręczył mu biskup pomocniczy Marek Szkudło.
Wielkie brawa należą się zarówno dla Krzyśka jak i dla Pawła!!! Sam udział w finale był dla nich wspaniałą nagrodą za pracę, którą wykonali przez 6 miesięcy, przygotowując się do konkursu.
Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie reprezentowali szkołę nad tak wysokim poziomie.
Zapraszamy do zapoznania się z foto-relacją.