16.04.2018 r. klasy: 1a i 1b wybrały się na wycieczkę do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Żorach, aby uczestniczyć w ścieżce edukacyjnej.

Program edukacyjny ścieżki miał na celu przybliżenie procesów uzdatniania wody i oczyszczania ścieków oraz uświadomienie, że codzienna postawa każdego z nas w zakresie korzystania z wody ma istotne znaczenie dla poprawy jakości życia, poprawy jakości oraz ochrony otaczającego nas środowiska naturalnego. Uczniowie dowiedzieli się jakie działania ekologiczne mogą podejmować we własnym gospodarstwie domowym, aby chronić środowisko naturalne, racjonalnie gospodarować wodą i nie przyczyniać się do zanieczyszczenia środowiska.

Zwiedzanie rozpoczęło się projekcją filmu edukacyjnego. Następnym krokiem było oprowadzenie klas przez przewodnika po obiekcie oczyszczalni. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia różnych urządzeń. Później uczniowie udali się do laboratorium i z uwagą obserwowali doświadczenia wykonywane przez pracownika oczyszczalni. W sali gdzie znajdował się mikroskop, uczniowie mogli oglądać różne mikroorganizmy.

Zapraszamy do galerii :-).