Andersenowska opowieść o Gerdzie i Kaju to klasyka baśni literackiej, która wciąż inspiruje kolejne pokolenia twórców i nieustannie zachwyca widzów. Odłamek diabelskiego lustra, jaki pewnego dnia utkwił w oku chłopca sprawia, że Kaj zmienia się nie do poznania; staje się złośliwym, wyrachowanym egoistą, złym i zamkniętym w sobie, a w końcu znika bez śladu. Odnaleźć go może tylko Gerda, która wyrusza w niebezpieczną drogę do symbolicznej Królowej Śniegu; robi to jednak również dla siebie.

Cała historia jest bowiem wędrówką bohaterki, pełną przeszkód i trudnych wyborów, przekraczaniem własnych granic, poszukiwaniem tożsamości, podróżą w głąb siebie. Wędrówką, podczas której Gerda dorasta.
Spektakl dzieciom bardzo się podobał.
Po przedstawieniu uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych, w których został im odkryty rąbek tajemnicy pracy aktora-lalkarza.