Ostatnie lekcje techniki w klasach szóstych były poprowadzone przez …. rodziców uczniów.

W klasie VI b pojawił się pan Sylwester Pala, który na co dzień pracuje w firmie budowlanej zajmującej się wykończeniem wnętrz. Z wielkim zaangażowaniem poprowadził zajęcia mające na celu zapoznanie uczniów z pracą „fachowca”, który mając w rękach projekt musi wykonać szereg czynności, aby osiągnąć efekt „taki z obrazka”. Uczniowie dowiedzieli się też na czym polega kafelkowanie, a potem sami mogli spróbować swoich sił w wykonaniu tejże czynności tyle, że w małym formacie. Natomiast w klasie VI a gościła pani Anna Kalinowska, która jako kierownik budowy wykonuje bardzo odpowiedzialną pracę. Poznaliśmy projekty bardzo dużych hal, które powstają pod okiem pani Anny. Dowiedzieliśmy się też ze zdjęć i filmików w jaki sposób wznoszone są takie budowle.

Serdecznie dziękujemy Pani Annie i Panu Sylwestrowi za przyjęcie zaproszenia i bardzo ciekawe lekcje:)