IMG_20151019_091943Zapachniało babeczkami w naszym przedszkolu dzięki Krasnoludkom.

Nasze przedszkolaki przygotowały przepyszne czekoladowo-bananowe babeczki. Niczym prawdziwi cukiernicy wykonali babeczki od początku do końca. Ku zaskoczeniu pań nauczycielek nasi mali kucharze radzą sobie podczas zajęć kulinarnych doskonale, co widać na załączonych zdjęciach. Dodatkowo przyswoiły sobie wiadomości z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy i mogły wcielić się w postać prawdziwego cukiernika, dzięki czepkom, w których dzieci wyglądały bajecznie! Po upieczeniu babeczek dzieci poczęstowały personel przedszkolny i zebrały mnóstwo pochwał na temat swoich wypieków. Następnie dzieci ze smakiem zjadły przygotowane przez siebie słodkości. Dla tych którzy chcieliby upiec takie babeczki jak nasze przedszkolaki podajemy przepis:

Babeczki czekoladowo-bananowe (z przepisu powstaje ok. 18 babeczek):

* 4 banany

*1 jajko

*1.5 szkl. mąki pszennej

*1 łyżeczka proszku do pieczenia

*1 łyżeczka sody oczyszczonej

*0,5 szkl. oleju

*4 łyżki jogurtu naturalnego

*2 garście posiekanej czekolady

*2 łyżki kakao

*o,5 szkl. cukru

Wykonanie:

*Banany, jogurt, olej,  jajko ->zblendować

*Mąkę, proszek do pieczenia, cukier, kakao ,sodę oczyszczoną wymieszać w drugiej misce.

*Dodać suche składniki do mokrych i wymieszać, na końcu dodać posiekaną czekoladę.

*Ciasto przelać do papilotek do 3/4 wysokości

Piec: 20 min/180 stopni