11Na spotkanie z kozami wybraliśmy się aż do Brennej, ale warto było, bo wycieczka obfitowała w różne atrakcyjne zajęcia. Na początku poznaliśmy tajny przepis na zakwas na bardzo zdrowy i domowy chlebek. Później każde z dzieci mogło wyrobić swój bochenek. Wszystkie zostały podpisane i po upieczeniu każdy przedszkolak dostał swój pyszny, własnoręcznie zrobiony chlebek. Później były zajęcia plastyczne na których bawiliśmy się masą solną. Pani, która prowadziła zajęcia instruowała nas krok po kroku jak zrobić owieczkę. Swoje dzieła również zabraliśmy do domu, żeby pochwalić się rodzicom. Była również przerwa na swobodną zabawę na placu i przerwa na posiłki. Na końcu czekało na nas karmienie kóz. Wszystkie kózki i małe i duże bardzo nas polubiły i chętnie zjadały od nas ziarna owsu. Wycieczka była bardzo udana, a nasze przedszkolaki z nadmiaru wrażeń zasnęły w autobusie w drodze powrotnej:)

 

1 2 3 4 5 IMG_20160516_104019 8 9

10 137