dzien-dzieckaTen wyjątkowy dzień postanowiliśmy spędzić na świetnej zabawie w Centrum Regionalizmu w Osinach. Tam właśnie nasze przedszkolaki mogły pobawić się nieco inaczej niż zwykle. Na początku były zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, później zabawy, ale tym razem bez użycia zabawek! No właśnie, kiedyś dzieci bawiły się bez pięknych zabawek, rekwizytów i oczywiście bez tabletów. Dlatego właśnie tym razem dzieci miały za zadanie pobudzić swoją wyobraźnię i bawić się według własnego scenariusza i za pomocą przedmiotów codziennego użytku. I tak powstały piękne namioty z koców i krzeseł, kuchnia ze starych garnków, kubków, ale za to pełna listków i innych roślin. Tak dzieci kreatywnie bawiły się w sklep sprzedając orzechy, czy styropian imitujący kostkę smalcu. Płaciły karteczkami i listkami. Później były piosenki, kalambury i inne zabawy. Jak widać dzieciom bardzo się podobały takie zajęcia i z takimi uśmiechniętymi przedszkolakami wróciliśmy do przedszkola świętować dalej…