13 czerwca rozpoczęła się nasza trzydniowa przygoda po Opolszczyźnie.

W pierwszym dniu zwiedziliśmy zespół pałacowo-parkowy w Mosznej przypominający zamek Disney’a z 365 pomieszczeniami i 99 wieżami oraz wieżyczkami. Z kolei spacerowaliśmy uliczkami „Śląskiego Rzymu”, czyli Nysy, po czym podziwialiśmy piękne rośliny w Arboretum w Wojsławicach. Niestety tam zmokliśmy…

W drugim dniu czekała na nas prawdziwa przygoda-Park Nauki
i Rozrywki w Krasiejowie! Zwiedzaliśmy Jura Park- Park Archeologiczny z zachowanymi kośćmi i fragmentami szkieletów gadów i płazów, podróżowaliśmy Tunelem Czasu, spacerowaliśmy Ścieżką Edukacyjną i po Parku Rozrywki. W Parku Ewolucji wsiedliśmy na prom kosmiczny, by przenieść się w czasie. Najlepsza zabawa czekała na nas w Parku Rozrywki- karuzele, łódź pirata, rollercoaster… Było wspaniale!

Ostatni dzień przygody spędziliśmy, zwiedzając Bierkowice– Skansen Muzeum Wsi Opolskiej, Opole z amfiteatrem, ratuszem
i Basztą Piastów a także ZOO. Późnym popołudniem odwiedziliśmy Górę św. Anny z Sanktuarium i Bazyliką św. Anny.