Największym wyzwaniem w zakresie startu w konkursach jest udział w wieloetapowym konkursie przedmiotowym organizowanym przez Śląskie Kuratorium Oświaty. Do udziału w I etapie zgłosiło się 11 uczniów klas VI – VIII. Do dalszego etapu przeszedł uczeń Kacper Majdanik z klasy ósmej, który uzyskał 59/60 punktów. Sukcesem zakończył się również dla Kacpra II etap – rejonowy konkursu, w którym zdobył 51/60 punktów i awans do III etapu. Największym jednak sukcesem był udział w finale konkursu oraz uzyskanie w nim wyniku 59/60 dającego status Laureata Konkursu Przedmiotowego.

Tytuł Laureata to największe osiągnięcie dla ucznia w szkole podstawowej z danego przedmiotu. Taki uczeń i absolwent to prawdziwy skarb. Mam nadzieję, że w szkole średniej w dalszym ciągu będzie pogłębiał swoją wiedzę, z zakresu historii.

Robert Nowak