Ostatnia wycieczka kl. VI w szkole podstawowej

W dniach 13-14.06.2016 r. klasa VI wraz z p. B. Kordą

i p. D. Smyk wybrali się na wycieczkę klasową do Kiczyc, do ośrodka h2o.

Po zakwaterowaniu się w domkach nadszedł czas na zajęcia z animatorem. Najpierw rozgrzewka, podział na grupy i wyjście na grę terenową w  pobliżu ośrodka, w lesie. Przy pomocy kompasu i poleceń  grupy miały znaleźć i wykonać poszczególne zadania. Wokół ośrodka było oznakowanych 8 miejsc zaznaczonych żółtymi kawałkami materiału, a niedaleko znajdowały się zadania dla poszczególnych grup, np. wykreślanka haseł, rysowanie kogoś za pomocą naturalnych materiałów znajdujących się w lesie, zagadka matematyczna, puzzle z szyfrem, imiona na daną literkę, krzyżówka.

Na podsumowaniu były zabawy integracyjne z dziećmi z innej żorskiej szkoły.

Był też czas na rekreację- chodzenie po linie rozciągniętej między drzewami, gra na skakance, skoki na trampolinie, gra w zbijaka, w kosza, zabawy na trawie.

W drugi dzień wycieczki czekały przygody:

  • rozpalanie ognisk ( wykopanie dołka, zapalenie kartki za pomocą krzesiwa, przyniesienie suchych patyków i zagotowanie wody w metalowym garnuszku). Tym wszystkim czynnościom przyglądał się animator, panie, jak też zaciekawiona jaszczurka.
  • łucznictwo ( strzelanie z łuku do tarcz)

Po obiedzie czekała na dzieci ostatnia przygoda- wspinaczka na ok. 9 m wysokość drzewa, przejście po linie na drugie drzewo, pocałowanie go, powrót i skok z 9 m w dół. Nie było łatwo, ale wszyscy podjęli się próby pokonania przeszkód. Oczywiście wszystko to było z asekuracją animatora- p. Janka.

Nastał czas pakowania, porządkowania i podsumowania zadań z drugiego dnia.

Najwięcej punktów za te zadania zebrała para- Agnieszka i Daria. Oprócz dyplomów otrzymały bon na 30 zł – do wykorzystania w kawiarence ośrodka.

Dzieci szczęśliwe, pełne wrażeń wróciły do Żor dzięki rodzicom- kierowcom, którzy zadbali o transport do ośrodka i do szkoły. Dziękujemy im.