Kolejny miesiąc za nami. 😉 Spieszymy donieść, że Sówki to bardzo radosna, rozśpiewana i roztańczona grupa. Dzieci z ogromnym entuzjazmem reagują na wszelkie propozycje działań artystycznych: muzycznych i plastycznych. Praca z Sówkami mądrymi głowami to dla nas sama przyjemność. 🙂 Zobaczcie, co robiliśmy przez ostatni miesiąc (a na słowo uwierzcie, że nie zawsze mamy czas uwiecznić wszystko na zdjęciach bo tyle się dzieje!). 😉

 

 

Dzień Pluszowego Misia – przygotowanie prac zajęło nam 2 dni, ale było warto. 😉

 

Świętujemy Urodzinki Julci i Gabrysi 🙂

 

Kto śpi w dzień, kto śpi w nocy?

 

11-listopada 

Przy okazji Święta Niepodległości 11-listopada dzieci poznały symbole narodowe. Zachęcamy do utrwalania dzieciom hymnu narodowego. 😉

 

Jesienna pogoda – czyli plakatowe czary-mary 

 

Gimnastyka ważna sprawa, ruch dla dzieci to podstawa!

Opanowaliśmy salę gimnastyczną, a co!

 

Ciach-ciach

Cięcie i wycinanie to bardzo ważna umiejętność: skoordynowanie ruchów jednej i drugiej ręki, poruszanie nożyczkami, tak by papier się nie zaginał, cięcie po linii, koordynacja wzrokowo-ruchowa, cierpliwość, dokładność, skupienie… a także wzmacnianie mięśni ręki, które potem pracują przy pisaniu. A z efektów wycinania tworzenie pięknych prac. 🙂 Gorąco zachęcamy do ćwiczenia umiejętności cięcia i wycinania w domu, można wykorzystać niepotrzebne ulotki, gazety itp.

 

Galeria prac – prace przestrzenne dzieci zabierają do domu, prace płaskie po wystawieniu na gazetce składamy dzieciom w teczkach, które otrzymają na zakończenie roku przedszkolnego. Nasze teczki pięknie nabierają objętości. 😉 Zdecydowanie lubimy działania plastyczne. 😉