1326105245-gornik-arc-okdZ okazji zbliżającej się Barbórki nasze przedszkole odwiedził pan Sebastian, który jest górnikiem. Spotkanie zaczęło się od omówienia stroju galowego górnika. Następnie dzieci dowiedziały się jak ciężka i niebezpieczna jest praca na kopalni. Przedszkolaki mogły również zobaczyć jak wygląda górnik po skończonej pracy i jak wygląda wnętrze kopalni. Górnik przyniósł też do pokazania węgiel, który dzieci mogły zobaczyć i dotknąć. Pan Sebastian opowiedział nam też o patronce kopalni Świętej Barbarze i o dobrym duchu kopalni – Skarbniku. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowanki z górnikiem i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. W ramach podziękowania za wizytę pan Sebastian otrzymał od dzieci laurkę.

Serdecznie dziękujemy pani Strączek i panu Sebastianowi za zorganizowanie ciekawego spotkania, a wszystkim górnikom życzymy spokojnej pracy, sukcesów zawodowych i osobistych, wszelkiej pomyślności i wytrwałości, a Święta Barbara niech nieprzerwanie otacza Was ochroną, dając poczucie bezpieczeństwa.