„Przywróć naszą Ziemię – ocal Bałtyk”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie plastyczno- ekologicznym „Przywróć naszą Ziemię – ocal Bałtyk” z okazji tegorocznych obchodów Dnia Ziemi 2021, który przypada na 22 kwietnia (czwartek).

 


Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać pracę plastyczną techniką dowolną – mile widziane prace urozmaicone technicznie: kolaż, odbitki graficzne, wyklejanki itp. (prosimy o unikanie materiałów sypkich: piasku, kaszy itp.). Wymagany format prac A4. Praca może przedstawiać krajobraz nadbałtycki, zagrożone gatunki zwierząt i roślin.

„A co jeśli Bałtyk jaki pamiętamy zobaczymy już tylko w muzeum? Ocalmy Bałtyk! Nim zatęsknimy! Potrzebujemy morza by żyć i wypoczywać. Teraz morze potrzebuje nas. Bałtyk umiera, brakuje mu tlenu, traci swoje bogactwo i mieszkańców. Ratujmy go!”
Zachęcamy do zajrzenia na stronę WWF Polska i prześledzenia zamieszczonych tam informacji. https://www.wwf.pl/godzina-dla-ziemi-2021

Podpisane prace (imię, nazwisko, klasa) prosimy przynosić do szkoły na portiernię do 22 kwietnia. Każdy kto weźmie udział w konkursie otrzyma uwagę pozytywną oraz ocenę z plastyki.

Serdecznie pozdrawiamy
Małgorzata Hanslik
Paulina Skrobol