30 czerwca roku pańskiego 2020,

Dziennik pokładowy

Jutro popłyniemy daleko,

Tak daleko, jak te obłoki,

Pokłonimy się nowym brzegom,

Odkryjemy nowe zatoki

„Ciepły czerwcowy dzień, w przystani pod przedszkolem w Kleszczowie, krzątają się ludzie morza: piraci, marynarze, łowcy przygód. Czekają na najważniejszych gości – Przedszkolaków, którzy mają przybyć do przystani ubrani w swe odświętne morskie stroje. Okazja jest wyjątkowa. Właśnie zakończyli kolejny rok swojej edukacyjnej zabawy i wyruszają na wakacyjny rejs. Pojawiają się po kolei śmiałkowie ze statków: Biedronki, Motylki, Smerfy, Krasnoludki i Zajączki. Radość jest wszech obecna, Przedszkolaki przyjmują dyplomy poświadczające o zdobytych umiejętnościach, otrzymują również część zgromadzonych przez siebie skarbów. Z tak zdobytymi łupami udają się po balony i ruszają ma kolejną tym razem wakacyjną przygodę, by bogatsi o nowe doświadczenia powrócić…”

Ahoj!

Kronikarz podróży