Z radością informujemy, że nasze najmłodsze przedszkolaki biorą udział w tegorocznej edycji ogólnopolskiego programu
„Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.


Akcja ta to wielkie wydarzenie poprzez które chcemy wprowadzić naszych najmłodszych wychowanków w świat dziecięcej literatury oraz zachęcić dorosłych do włączenia się razem z nami w akcję czytania.

Program opiera się na postaci Małego Misia, któremu nadawane jest imię wymyślone i wybrane przez dzieci. Sam Miś pełni rolę przewodnika po świecie literatury. My wybraliśmy dla naszego Misia imię „Tuptuś”. Podczas trwania projektu, czyli w ciągu całego roku szkolnego Miś razem z dziećmi będzie wykonywał różne zadania. Aktualnie wykonujemy zadanie polegające na tym, że każdy przedszkolak zaprasza Misia do swojego domu, gdzie razem z rodzicem czytają książkę, później dokonują wpisu w dzienniczku. Ponadto chętni rodzice mogą odwiedzać nasze przedszkole i czytać dzieciom wybraną przez siebie pozycję z literatury dziecięcej. Jesteśmy już po pierwszych odwiedzinach rodzica. Dzieci były zachwycone.
Mamy nadzieję, że przed nami kolejne ciekawe odwiedziny rodziców. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych wspólnych chwil z Misiem Tuptusiem.