To właśnie książka rozwija dziecięca fantazję, pamięć ,wzbogaca słownictwo. Książki z bajkami rozweselają, bawią a także przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.


Dzieci z grupy Biedronki  5 listopada wyruszyły w podróż do krainy bajek.

Na początku każde dziecko opowiedziało, za kogo się przebrało i z jakiej bajki ta postać pochodzi.
Później w swej podróży spotkały Królewnę Śnieżkę, która była zagubioną postacią z bajki i prosiła o pomoc dzieci, aby pomogły jej odnaleźć swoja bajkę i krainę.
Wspólnie bawiliśmy się w skojarzenia i podawaliśmy tytuły bajek po wcześniejszym obejrzeniu charakterystycznych rekwizytów z bajek ( nawet nasze dwa Kopciuszki znalazły swoje zgubione pantofelki:-). Zabawa „Bajkowe Postacie”, w czasie której odwiedziła nas „Staruszka” z zaczarowanym jabłuszkiem z bajki Królewna Śnieżka oraz „Baba Jaga” z pierniczkami z bajki Jaś i Małgosia, dostarczyła dzieciom niesamowitych wrażeń .
Dzieci miały do wykonania wiele zadań, oczywiście wszystkie przeszkody bez problemu pokonali i tak:  Królewna Śnieżka zamieszkała znów z krasnoludkami. Za uratowanie bajki „Królewna Śnieżka” dzieci dostały zapłatę w postaci pysznego pierniczka od Baby Jagi oraz dyplomu i balonika.

 Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.

 

DRODZY RODZICE
SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA ZA OGROMNE ZAANGAŻOWANIE, KREATYWNOŚĆ I POMYSŁOWOŚĆ W PRZYGOTOWANIU SWOICH POCIECH DO
„MIĘDZYNARODOWEGO DNIA POSTACI Z BAJEK”.
BAWILIŚMY SIĘ ŚWIETNIE !!! 
Zapraszamy do galerii…