Dnia 27.02.2019 nasze przedszkole odwiedziła grupa rekonstrukcyjna SPAP Żory. Same pojawienie się 'panów w kominiarkach’ wywołało niemałe poruszenie. Ale nie ma się czemu dziwić, nie codziennie spotykamy takie postacie. Panowie z grupy rekonstrukcyjnej przybyli do nas przeprowadzić zajęcia na temat bezpieczeństwa w miejscach publicznych, przybliżyć nam sylwetkę policjanta antyterrorysty oraz przypomnieć nam zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się panom policjantom. Podczas spotkania dowiedziały się jaką rolę pełni policjant antyterrorysta. Następnie poznały zasady bezpiecznego poruszania się pieszego w ruchu drogowym, przypomniały sobie numery alarmowe oraz śpiewały piosenkę o ruchu drogowym. Panowie z grupy rekonstrukcyjnej zaprezentowali również zasady udzielania pierwszej pomocy i pokazali jak wykonać masaż serca. Nasze przedszkolaki dostały również garść wskazówek, co robić kiedy ktoś obcy je zaczepia i proponuje różne słodycze. Pod koniec spotkania zdobyte informacje zostały utrwalone podczas zadania z cyklu: prawda czy fałsz. Następnie przedszkolaki mogły przymierzyć strój antyterrorysty i zobaczyć z bliska jego wyposażenie. Miny dzieci mówią same za siebie, i o dziwo dziewczynki były równie chętne do takich przymiarek, co chłopcy. Na pożegnanie dzieci dostały po lizaku za aktywny udział w zadaniach. Po takich zajęciach duża część naszych przedszkolaków zapowiedziało swoją karierę w policji 🙂 Zapraszamy do galerii.

 

Panom z grupy rekonstrukcyjnej SPAP Żory serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie i przeprowadzenie tak ciekawych zajęć!