Uczniowie klas pierwszych poznali wszystkie literki, więc przyszedł czas na kolejne ważne wydarzenie w ich szkolnej rzeczywistości.

W poniedziałek najmłodsi wychowankowie naszej szkoły, czyli uczniowie klasy I a i I b, zostali przyjęci do gronia czytelników biblioteki szkolnej. W tym ważnym momencie towarzyszyła nam Pani Dyrektor Anna Ochojska-Nowak. Spotkanie rozpoczęliśmy od części artystycznej w wykonaniu uczennic klasy IV. Następnie kandydaci na czytelników mieli okazję wykazać się znajomością postaci literackich poprzez udział w zabawie „Zgaduj – zgadula”.

Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie i zobowiązali się do przestrzegania zasad bibliotecznych oraz szanowania wypożyczonych książek. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali zakładki do książek, wykonane przez uczniów klasy IV, oraz dyplomy przekazane w ręce wychowawców klas. Ważnym elementem tego spotkania było również utrwalenie najważniejszych zasad właściwego zachowania się w bibliotece poprzez udział w zabawie dydaktycznej.

Mam nadzieję, że to spotkanie rozbudziło w pierwszoklasistach potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych. Do zobaczenia w bibliotece 🙂