Wśród członków rady pedagogicznej i rady rodziców znalazło się kilka osób pozytywnie „zakręconych” na punkcie zieleni. Narodziła się idea, by nudne przyszkolne trawniki przeobrazić w mieniące się feerią barw i kształtów rabaty. Liczymy, że wśród Państwa znajdziemy równie zielono „zakręcone” bratnie dusze, które przyłączą się do nas i razem, wspólnymi siłami uda nam się przeobrazić pasy zieleni przy wejściu do szkoły i przedszkola w urokliwe zielone zakątki. Dlatego ogłaszamy zbiórkę roślin. Jeżeli posiadają Państwo w swoich ogrodach rośliny, które chcielibyście podarować społeczności szkolnej, rośliny, które w Państwa ogrodach rozrosły się zanadto i wymagają podzielenia, chętnie przyjmiemy takie okazy.

Z uwagi na „warunki lokalowe” preferowane są rośliny do półcienia i cienia lecz i dla światłolubnych znajdzie się miejsce. Sadzonki i rozsady prosimy przynieść do szkoły w czwartek 25 maja na portiernię.

Rodziców, którzy dysponują wolnym czasem  w czwartkowe popołudnie prosimy o pomoc w przygotowaniu terenu pod nasadzenia. Prosimy o przyjście z własnymi narzędziami ogrodniczymi (widłami, motyczkami). Zaczynamy około godziny 17.30. W razie niepogody (ulewnego deszczu, burzy) akcja zostanie przeniesiona na inny dzień.