Już po raz drugi nasza szkoła przyłączyła się do obchodów WMTday,  czyli Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

17 listopada 2023r. uczniowie klas II-VIII  oraz wszyscy dorośli pracujący w szkole mieli możliwość zmierzyć się w szkolnej rywalizacji i zdobyć tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Jako, że w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia „młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” wśród uczniów klas IVa  i IVb powołano specjalne komisje egzaminacyjne.

Uśmiechnięta Hania, egzaminatorka Uczeń, egzaminator z odznaką eksperta tabliczki mnożenia Uśmiechnięty uczeń, astystent egzaminatoraUśmiechnięta Ala, po uzyskaniu tytułu eksperta tabliczki mnożenia

Należy nadmienić, że egzaminatorami zostali uczniowie, którzy mogą pochwalić się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia.

Młodzi egzaminatorzy wraz z asystentami  spisali się doskonale. Na każdej przerwie testowali dorosłych oraz starszych kolegów. Trzeba podkreślić, że byli bardzo konsekwentni i wymagający, mierzyli czas z dokładnością do sekundy.

Do egzaminu przystąpiło ok 300 osób, w tym 266 uczniów. Zdecydowana większość zdobyła Tytuł eksperta oraz certyfikat potwierdzający umiejętności

Uczeń po uzyskaniu certyfikatu eksperta tabliczki mnożenia Grupa dzieci podczas egzaminu z tabliczki mnożenia Uśmiechnięty chłopiec po egzaminie Chłopiec z odznaką Ekspert Tabliczki Mnożenia Grupa uczniów, ubranych na galowo.Uczeń podczas egzaminu z tabliczki mnoźenia

W klasach młodszych podczas lekcji uczniowie doskonalili umiejętność mnożenia poprzez gry dydaktyczne.

Dzieci z klasy II pokazują efekty swojej pracy Dzieci z klasy II pokazują efekty swojej pracy

Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”.

Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom, którzy włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia.

M.Michalik , J. Wróblowska- Łatka, Z.Nowak