Ręce to jedno z najcenniejszych narzędzi poznania, a co za tym idzie, nabywania nowych umiejętności, czyli rozwoju. Rola ręki szczególnie wyraźnie widoczna jest w obszarze samoobsługi, komunikacji, w nauce i zabawie.

Terapię ręki można zdefiniować jako ćwiczenia gimnastyczne całego ciała. W pierwszej kolejności wzmocnienie mięśni brzucha, następnie wzmocnienie obręczy barkowej, stawu łokciowego, nadgarstka, a na samym końcu praca dłoni.

Wychodząc na przeciw potrzebom naszych podopiecznych nasza kadra pedagogiczna odbyła szkolenie, które uprawnia do prowadzenia terapii. W ramach projektu została wzbogacona baza pomocy dydaktycznych niezbędnych podczas prowadzonych zajęć. Nasi nauczyciele w miarę potrzeb udzielą także wskazówek rodzicom, których dzieci potrzebują wsparcia.

Zapraszamy do  galerii