Dzisiaj, 14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Święto Matematyki.
Data nie jest przypadkowa, ponieważ od wielu lat w tym dniu celebruje się święto liczby π (3.14).
Przygotowania trwały od pewnego czasu. Czwartoklasiści na kółku matematycznym mieli możliwość „odkrywania” liczby π.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, w którym wzięli udział uczniowie klasy IV a.

Wspólnymi siłami przygotowano dłuuuugie rozwinięcie liczby π, do sto jedenastej cyfry po przecinku.

Dekracja szkolnego korytarza, na oknie rozwieszone kolorowe rozwinięcie liczby pi
Stworzona liczba stanowi ciekawą dekorację korytarza szkolnego, zrobiło się bardzo kolorowo i „matematycznie”.

Od samego rana czekały na uczniów stanowiska z zadaniami. Ambitni mogli zmierzyć się z trudnymi problemami matematycznymi.
Dla pasjonatów łamigłówek logicznych przygotowano kostki rubika, soma oraz inne układanki i rebusy matematyczne.

Starsi uczniowie wzięli udział w klasowych konkursach, pt.”Zainwestuj w matematykę” zgodnie ze scenariuszem udostępnionym przez e-math.pl.

Podczas realizacji filmu wykorzystano sprzęt pozyskany w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Nad organizacją i przebiegiem Święta Matematyki czuwali  M.Michalik i Z.Nowak.