Uczniowie, w strojach galowych, recytują wiersze

Pierwszoklasiści korzystają już z naszych bibliotecznych zbiorów. Z początkiem lutego zostali pasowani na czytelników.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do czytania książek oraz utrwalenie najważniejszych zasad korzystania z biblioteki. Specjalnie na tę okazję uczniowie kl. VIII a przygotowali krótką część artystyczną, w czasie której pierwszoklasiści nie byli tylko biernymi słuchaczami, ale musieli również wykonać różne zadania, z którymi poradzili sobie bezbłędnie. Na koniec spotkania uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelników.  

Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali w prezencie książki pt. ,,Pierwsze abecadło’’ w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” prowadzonej przez Instytut Książki. Strategicznym celem tego projektu jest rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów szkoły podstawowej.