Dnia 5.06 grupa Misie udała się na wycieczkę do ZABYTKOWEJ STACJI KOLEJKI WĄSKOTOROWEJ W RUDACH.
Przedszkolaki poznały od podszewki pracę kolejarza, mogły zobaczyć jak wygląda kabina lokomotywy i warsztat na kolei oraz jak działa zwrotnica. W trakcie wycieczki dzieci wzięły udział w zawodach drezynowych na najlepszą drużynę parowozową ( nazwę drużyny dzieci wymyślały same). Po zakończeniu części technicznej odbył się przejazd trasą Rudy – Stanice- Rudy pociągiem wąskotorowym.
Zakończeniem wycieczki było wspólne ognisko z samodzielnym pieczeniem kiełbasek.
W cenie wycieczki dzieci brały udział w warsztatach oraz otrzymały gwizdek, kiełbaskę, bułkę i soczek.
Pamiątki, które przywiozły ” worek szkolny’ zostały zakupione z pozostałych pieniędzy wyprawkowych.
Pogoda i humory dopisywały, dlatego śmiało można stwierdzić, że wycieczka była  BARDZO UDANA!!!

Zapraszamy do galerii…

NASZE ZWYCIĘSKIE DRUŻYNY PAROWOZOWE