Czas kwarantanny w naszym kraju to doskonały czas na wspomnienia i powroty myślami do tego, czego aktualnie nie mamy, a za czym bardzo tęsknimy. Dzieci tęsknią za przedszkolem, panie tęsknią za dziećmi. Dlatego zapraszamy do galerii zdjęć dzieci z grupy „Smerfów”, która przypomni nam ostatnie ciekawe wydarzenia z życia naszej grupy. Mamy nadzieję, ze niedługo znowu się zobaczymy i będziemy mogli wspólnie przeżywać różne piękne i radosne uroczystości lub święta. Zapraszamy do galerii.

• Jeszcze nie tak dawno świętowaliśmy urodziny dwóch Smerfetek: Mai i Zosi

• Zainspirowani bajką o „Rybaku i złotej rybce” malowaliśmy rybkę farbami bez użycia pędzelków, czyli zabawy paluszkami😁 dzieci były bardzo zadowolone, że mogą się pobrudzić😉
  • W połowie lutego bawiliśmy się na balu przebierańców. Było bardzo wesoło i kolorowo.
  • W nawiązaniu do tematu tygodnia (Dinozaurów) rozmrażaliśmy 'jaja dinozaurów’. Nie myliśmy okien spryskiwaczami, jak to myśleli nasi rodzice, a rozmrażaliśmy lód. Poznaliśmy sposoby na rozpuszczanie lodu: za pomocą młotka, ciepłej wody i soli. Radość dzieci nie do opisania! A niespodzianki z zamarzniętych jajek to prawdziwe skarby!!!
  • Świętowaliśmy tłusty czwartek w towarzystwie pączków i faworków.
  • W naszym przedszkolu odbywały się również zajęcia pt. ” Szkółka Zębowa „. Dzieci poznały przyczyny psucia zębów, poznały zasady zdrowego odżywiania, które mają wpływ na nasze zęby, uczyły się nitkować zęby, a także były dentystami, którzy leczą zęby 🙂 zajęcia bardzo się wszystkim podobały i na koniec wszyscy dostali dyplomy😉

• Mieliśmy również zajęcia z dogoterapii. Bardzo grzeczny i towarzyski piesek przypadł wszystkim dzieciom do gustu. Pani Małgosi bardzo dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia!
  • Poznaliśmy nową technikę plastyczną – wydrapywankę. Praca była związana z tematem kosmosu i zatytułowana była „Kosmos moimi oczami”. Sama technika jak i brokatowy papier bardzo się dzieciom spodobał. Dodatkowo dzieci mogły zobaczyć model układu słonecznego, dzięki któremu łatwiej było im zrozumieć układ planet.
  • Uczestniczyliśmy we wspaniałym przedstawieniu pt. „Smerfy”, przygotowanym przez rodziców z grupy „Karasnoludków”. Tematyka przedstawieniu jest nam wyjątkowo bliska…:)

• W przedszkolu oprócz wspólnych zabaw jest też czas na naukę. Tym razem prezentujemy naukę języka angielskiego z panią Mariolą. Również poprzez zabawę, ale w ten sposób najłatwiej i najprzyjemniej nam się uczy:)
  • Jest też odrobina gimnastyki. Tym razem chodzimy po ścieżce sensorycznej (tor przeszkód złożony z różnych faktur, przedmiotów), która stymuluje receptory dotykowe znajdujące się w naszych stopach. Ścieżka taka poprawia naszą sprawność motoryczną, równowagę i koordynację ruchową. Są też nasi chłopcy – siłacze:)
  • Często bałagan jest oznaką dobrej zabawy…i tej wersji się trzymajmy:)

• Ostatnią uroczystością, którą wspólnie udało nam się celebrować był Dzień Kobiet. Dziewczynki otrzymały od chłopców drobne upominki i życzenia. Przez cały dzień nasze dziewczynki były traktowane jak prawdziwe księżniczki:)
  • Ostatnie zdjęcia sprzed pandemii koronowirusa z udziałem naszych Smerfów – dyżurnych. Nasz kącik wiosenny, który pielęgnowały nasze kochane Smerfy… Teraz dbają w domach o swoje roślinki i ogólny porządek.