Zbliżające się Święta Wielkanocne to okazja do składnia życzeń swoim bliskim. Wielu z nas w tym roku zrezygnowało z wysyłania kartek z życzeniami pocztą tradycyjną. Jednak, aby nie zaniechać  tej pięknej tradycji można wysłać spersonalizowaną kartkę wirtualną.

Prostym i bezpłatnym narzędziem, które nam to umożliwi jest PIZAP. Korzystając z urządzenia mobilnego – należy pobrać aplikację ze sklepu PLAY lub AppStore. Z kolei pracując na laptopie lub komputerze wchodzimy na stronę http://www.pizap.com/app/start. Zalecaną przeglądarką internetową jest Google Chrome, gdyż tekst zostanie automatyczne przetłumaczony na język polski. Należy założyć konto albo wykorzystać swoje już istniejące konto np. Google.

W aplikacji znajduje się baza obrazów do wykorzystania jako tło kartki, ale można również skorzystać ze strony http://www.pixabay.com i za darmo pobrać legalne zdjęcia. Szczegółowa instrukcja dotycząca obsługi programu znajduje się w tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=F939OPp054E&feature=youtu.be. 

Miłej pracy twórczej!