cDzień 14 października był okazją do przyjęcia pierwszoklasistów w poczet uczniów naszej szkoły. Kandydaci, prezentując w krótkim repertuarze swoje umiejętności, w pełni zasłużyli na uroczysty akt Pasowania, którego dokonała pani dyrektor. Przed tym wydarzeniem uczniowie uroczyście ślubowali na sztandar szkoły, że godnie będą sławić imię Szkoły Podstawowej nr 6. Pierwszoklasistom w tym dniu towarzyszyli rodzice, a świadkami  wydarzenia była cała społeczność szkolna. Na pamiątkę uroczystości uczniowie otrzymali dyplomy oraz legitymacje szkolne. Podsumowaniem imprezy był słodki  poczęstunek w sali lekcyjnej przygotowany przez rodziców. Dzień ten był pełen wrażeń i zapewne na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów.

Autorem prezentowanych zdjęć jest Anna Kołodziejska.