toothbrush-571741_1280W dniu 27/10/2015 w naszym przedszkolu odbędą się warsztaty edukacyjne z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej. Warsztaty prowadzone będą przez wykwalifikowane asystentki stomatologiczne z Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji z Katowic.

Spotkanie ma na celu propagowanie profilaktyki i higieny jamy ustnej oraz adaptację dzieci do wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Podczas spotkania przedszkolaki poznają zasady prawidłowego szczotkowania zębów i zdrowego odżywiania. Dodatkowo dzieci zapoznają się z podstawowymi zabiegami profilaktycznymi i metodami leczenia zębów.

Podczas spotkania będzie możliwość przeprowadzenia  wstępnego badania stanu zębów dzieci.
Rodzice, którzy są zainteresowani przeprowadzeniem kontroli uzębienia swoich pociech proszeni są o wyrażenie zgody na wykonanie badania. Formularz dostępny będzie u wychowawczyń. Dziecko otrzyma wynik tego badania w formie diagramu z oznaczonymi zębami wymagającymi kontroli lekarskiej. Podstawowe badanie stanu uzębienia jest bezpłatne. Dodatkowo, będzie też możliwość przeprowadzenia fluoryzacji, koszt fluoryzacji- 30zł. Szczegóły u pań przedszkolanek.