Zapraszamy do lektury kolejnego wywiadu z cyklu „Poznajmy się bliżej”.

W wyniku reformy oświaty w naszej szkole pojawili się nowi nauczyciele. Dziś wywiad z jednym z nich. Od września tego roku uczniowie zgłębiają tajniki języka polskiego dzięki dwóm polonistkom.  Dziś przybliżymy Wam sylwetkę pani Małgorzaty Lasek.

 

Dlaczego została Pani nauczycielem?
M.L.: Nauczycielem zostałam dlatego, że lubię pracować z młodzieżą.

Czego jako uczeń nie lubiła Pani w szkole?
M.L.: W szkole jako uczeń nie lubiłam sytuacji, kiedy nauczyciel zadawał pracę domową, a potem jej nie sprawdzał.

Na pewno miała Pani swojego ulubionego nauczyciela. Za co Pani go ceniła?
M.L.: Miałam wielu ulubionych nauczycieli, a ceniłam ich za to, że byli sprawiedliwi, ale też wyrozumiali dla uczniów.

Co w pracy nauczyciela jest Pani zdaniem najlepsze, a co najgorsze? Jednym słowem plusy i minusy bycia nauczycielem:
M.L.: Moim zdaniem w pracy nauczyciela najlepsza jest możliwość kontaktu z młodzieżą poprzez nauczanie danego przedmiotu, ale również wskazywanie odpowiednich wartości bardzo ważnych w życiu, na przykład: rodzina, religia, ojczyzna. Najgorsze natomiast jest to, że młodzi ludzie szukają wzorców w internecie i jako nauczyciel nie mam na to wpływu.

Szkoła Pani marzeń to …
M.L.: Szkoła moich marzeń to szkoła bez biurokracji.

Dziękujemy za wywiad.

 

Za tydzień przedstawimy sylwetkę kolejnego nauczyciela.