Od dawien dawna moc sprawczą jednoczenia ludzi  przypisuje się dwóm rzeczom:
wspólnemu posiłkowi przy stole oraz zasiadaniu wokół palącego się ognia.
Z tego pradawnego zwyczaju skorzystała rada rodziców  i zaprosiła społeczność szkolną do wspólnego biesiadowania przy ognisku.


Pierwsze szkolne ognisko odbyło się 20 października na terenie strzelnicy sportowej znajdującej się pod zarządem Żorskiego Bractwa Kurkowego.  Rada rodziców zadbała by czas spędzony przy ognisku był atrakcyjny dla wszystkich uczestników. Głównym bohaterem tego popołudnia był ziemniak. Były więc zabawy i konkurencje dla najmłodszych pod znakiem kartofla. Były i pieczone ziemniaki dla dorosłych. Pogoda i humory dopisywały.

Z tego miejsca dziękujemy za obecność i sympatyczną zabawę.  Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.

Autorem zdjęć jest Marcin Słodczyk.