Dnia 18 września 2015r nasze dzieci z grupy „Krasnoludki” odwiedziły Komendę Miejską Policji w Żorach. Na miejscu zapoznały się z wyposażeniem policjanta do służby oraz mogły posiedzieć w policyjnym radiowozie.
Dzięki uprzejmości pana technika kryminalistyki dzieci mogły z bliska zobaczyć jak wygląda zbieranie odcisków palców i wprowadzanie ich do komputerowej bazy danych.

Przedszkolaki mogły również poznać działanie lustra weneckiego oraz zwiedzić salę okazań, areszt i salę monitoringu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowiadań policjantów na temat ich pracy oraz na temat bezpieczeństwa.
Zachwycone wycieczką przedszkolaki powróciły z uśmiechem do przedszkola, a podczas zabaw dochodziły nas słuchy, że wiele z nich już dziś chce zostać policjantem!