Dnia 07.02.2019 dwie grupy wybrały się na zajęcia z regionalizmu do Osin, gdzie znajduje się Żorskie Centrum Regionalizmu. To właśnie w tym miejscu dzieci mają okazję poznać trochę historii i posłuchać gwary śląskiej. Tym razem zajęcia dotyczyły piór. Dzieci miały okazję poznać rodzaje i zastosowanie ptasich piór, poznały budowę pióra, nauczyły się szkubać pióra, pisać gęsim piórem zamoczonym w atramencie (to zadanie najbardziej spodobało się naszym przedszkolakom) oraz mogły posłuchać historii związanej ze szkubaniem pierza. Tylko w Osinach na takich zajęciach dzieci mogły zobaczyć jak wyglądał kiedyś materac ze słomy, a nawet mogły się na nim położyć:) Następnie przy muzyce mieliśmy okazję trochę się poruszać, a później czekały na nas zagadki, rebusy i inne ciekawe zadania. Wspólnie wykonaliśmy też pracę plastyczną – gąskę wyklejoną piórkami z papieru. W międzyczasie był poczęstunek – chleb ze smalcem lub z dżemem. Niektórym dzieciom smalec wyjątkowo przypadł do gustu, dla innych 'chleb z kamyczkami’ (jak to dzieci określiły) wydawał się trochę dziwny w smaku. Zajęcia były dla naszych przedszkolaków wyjątkowo ciekawe i na pewno Centrum Regionalizmu odwiedzimy jeszcze nie raz. Zapraszamy do galerii.