Uczymy się chodzić w parach…para za parą;-)

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku stwarzająca mnóstwo okazji do poznawania otaczającego świata. 
W trakcie spacerów dzieci obserwują zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, poznają nazwy drzew, uczą się rozpoznawać ich liście oraz zbierać również ich owoce m.in. kasztany, klonowe noski, żołędzie i ich czapeczki.

Jesień do doskonały czas na owocowo-warzywne zbiory oraz kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. Dzieci poznawały ich nazwy, degustowały smaki, dowiadywały się, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać. 

W piątek 4 października Biedronki robiły przetwory na zimę-były to ogórki kiszone.
Przed rozpoczęciem pracy dzieci umyły ogórki, następnie układały je do słoików, dokładały niezbędne przyprawy, a panie „pod okiem” dzieci zalewały wodą z solą.
Następnie wszyscy razem umieściliśmy zrobione przetwory w kąciku przyrody.
Czekamy niecierpliwie kiedy będziemy mogli skosztować naszych przetworów.
Poczęstujemy nimi dzieci oraz panie z innych grup.

30 września w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w dniu „Święta Chłopców” były drobne upominki, słodkości i mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy. 

Nasze codzienne zajęcia np. malowanie farbami, lepienie z modeliny.