Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się wycieczkę edukacyjną do gminy Żarki. Czekało tam na nas wiele atrakcji. Najpierw odwiedziliśmy Manufakturę Słodyczy i jej magiczną krainę Hokus- Pokus. Obejrzeliśmy pokaz wytwarzania lizaków i cukierków od momentu, kiedy cukier jest jeszcze w płynnej formie. Tę słodką przygodę zakończyliśmy własnoręcznie wykonanymi lizakami. Następnie udaliśmy się do Muzeum Dawnych Rzemiosł „Stary Młyn”, by cofnąć się w czasie do świata autentycznych narzędzi, maszyn i urządzeń wykorzystywanych kiedyś przez rzemieślników, np. bednarzy, kowali czy szewców. Wysłuchaliśmy również interesujących opowieści o miejscach, przedmiotach i zasłużonych dla Żarek ludziach. Kolejnym punktem naszej przygody był udział w warsztatach wytwarzania pizzy pod okiem Szefa Kuchni. Każdy przygotował dla siebie pyszną pizzę z wybranych składników. Naszą wycieczkę zakończył interaktywny warsztat motania zwierzątek z siana, z którego każdy z nas wykonał dla siebie zwierzątko.

Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie wyjazdu w związku z wygraną w konkursie na ekohotele dla pszczół murarek.