We wtorek 14 listopada 2023r.  uczniowie klasy 2 C mieli okazję odwiedzić Miejską Bibliotekę Publiczną w Żorach.
Wizytę tę zaplanowano w ramach ogólnopolskiego projektu „Ratownicy czytelnictwa”, którego celem jest promocja czytelnictwa.

Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania budynku, poznania struktury i rozkładu pomieszczeń. Uczniowie dowiedzieli się, jak zostać pełnoprawnym czytelnikiem oraz jakie są zasady korzystania z bibliotecznych zasobów.

Druga część spotkania poświęcona była serii książeczek dla dzieci „Magiczny domek na drzewie”, której główni bohaterowie  Ania i Jacek udali się do starożytnego Egiptu, który był tematem zajęć. Pracujące w bibliotekach panie przygotowały dla naszych uczniów atrakcyjne zadania: zagadki, budowanie piramidy oraz wykonanie munii. Wizyta w bibliotece była dla uczniów ciekawym doświadczeniem.

Zapraszamy do galerii….