murarkiUczniom naszej szkoły nie jest obojętny los naszej planety. By zachęcić naszą szkolną społeczność do działań promujących zachowania proekologiczne Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs  „Ekohotele dla pszczół murarek”. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Dodatkowo, ta klasa, która najaktywniej włączyłaby się do tej akcji, liczyć mogła na dofinansowanie do klasowej wycieczki.

Ekomaniacy zakasali więc rękawy, zaprosili rodziców do pomocy i wzięli się ostro do pracy. A trzeba zaznaczyć, że wykonanie domku dla owadów wcale nie jest taką łatwą sprawą.  Pod okiem i przy wydatnej pomocy dorosłych w garażach, piwnicach i przydomowych warsztatach przez kilka dni  praca wrzała jak w prawdziwym ulu. W ruch poszły: piłki, wyrzynarki, młotki i wiertarki. Do budowy użyto rozmaitych materiałów: drewna, szyszek, kory drzewnej, łodyg malin i rdestu, itp. I tak powstawały konkursowe ekohotele.

22 kwietnia, w światowym Dniu Ziemi, na uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy VI ogłoszono zwycięzców. Oto oni:

W kategorii klas I-III miejsca na podium zajęły:

I  miejsce – Alicja Szymańska

II miejsce – Hanna Koroszec

W kategorii klas IV-VI nagrodzono:

I miejsce – Wojciech Chmielewski

II miejsce – Nikodem Kostka

III miejsce – Emilia Borgiel

                        Pola Faba

                        Zofia Faba

                        Bartosz Szymański

Rada Rodziców promując i doceniając aktywne postawy społeczne i proekologiczne wśród  naszych uczniów zgodnie z regulaminem konkursu uczniom klasy IV dofinansuje szkolną wycieczkę.

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY, a rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i wspólne z dziećmi podjęcie ekowyzwania!