W czasie tegorocznych obchodów XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek uczniowie brali udział w konkursach plastyczno-literackich nawiązujących do opowiadań przedstawionych uczniom za pomocą techniki czytania i prezentacji wywodzącej się z Japonii – kamishibai. Kamishibai to teatr ilustracji, wykorzystujący plansze z obrazkami i tekstem prezentowane w drewnianej skrzyni – butai.

Autorzy  prac konkursowych zasługują na pochwałę i uznanie. Nagrodzeni uczniowie to: Olga Jęczmionka z klasy I a, Paweł Giołbas z klasy I b oraz Maciej Fojcik i Jan Przybinda z klasy IV b.  Składamy gratulacje wszystkim uczestnikom. 

         

 

Uczniowie kl. IV – VIII przygotowali wpisy dotyczące czytelnictwa na fikcyjnym forum. Podzielili się swoimi refleksjami na temat czytania książek, polecali swoje ulubione pozycje książkowe rówieśnikom. Najciekawsze prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. 

 

W czasie przerw międzylekcyjnych uczniowie klas starszych oglądali spoty promujące czytelnictwo oraz układali puzzle nawiązujące do literatury wykorzystując kody qr.