Jeśli w Waszych domach na półkach stoją jakieś przeczytanie książki, którymi chcielibyście się podzielić z innymi, zachęcamy by oddać je do skrzynki wystawionej w przedsionku budynku szkoły.  Czekamy na książki dla dużych i małych, z ilustracjami lub bez, opasłe tomiszcza lub „chude szczypiorki”, napisane przez znanych, uznanych i nagradzanych  lub przez dopiero co „raczkujących” pisarzy. Każda książka w dobrym stanie technicznym będzie mile widziana. Zbiórka książek potrwa do 26 maja.
Efektem zbiórki będzie powstanie gablot bookcrossingowych na terenie Kleszczowa.

Jaka idea nam przyświeca?
Chcemy rozbudzić w mieszkańcach zainteresowanie czytaniem książek, niekoniecznie i nie tylko w zaciszu domowym – na kanapie, ale również w przestrzeni publicznej.

Podsumowanie akcji i uroczyste uwolnienie książek nastąpi podczas festynu rodzinnego 3 czerwca.

Zbiórka książek jest częścią programu Raju!Bajka, który będzie realizowany w ramach programu Miejskiego Ośrodka Kultury „Inicjatywy lokalne w kulturze Żory 2017”