Pierwszoklasiści są żywo zainteresowani książkami znajdującymi się w naszej bibliotece. Od pierwszych dni nauki szkolnej chętnie przychodzą do biblioteki i przeglądają ulubione tytuły.

W grudniu zostali zaproszeni na pierwszą lekcję biblioteczną, w czasie której poznali najważniejsze zasady zachowana się w bibliotece. Przypomnieli sobie, jak należy prawidłowo obchodzić się z książkami. Zapoznali się  z zasadami wypożyczania książek, a także z zasobami naszej biblioteki. 

W styczniu odbyła się uroczystość pasowania na czytelników. Uczniowie z dużym podekscytowaniem oglądali i aktywnie uczestniczyli w przygotowanym programie artystycznym. Bardzo dobrze poradzili sobie z zaproponowanymi zadaniami. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali wyprawkę czytelniczą, w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, w skład której wchodzi książka dla uczniów napisana przez Justynę Bednarek pt. „Wnuczka antykwariusza” oraz poradnik dla rodziców pierwszoklasistów podkreślający korzyści wynikające ze wspólnego czytania. 

Dziękuję pani Elżbiecie Kulpie i uczniom klasy 7a: Mai, Julii, Weronice i Stasiowi za zaangażowanie się w przygotowanie pasowania na czytelnika.

 

Logo Ratowników czytelnictwa