Z radością informujemy, że nasza biblioteka zyskała nowe pomieszczenie i obecnie znajduje się w sali nr 7. Nowa przestrzeń i aranżacja wnętrza czynią ją funkcjonalną i przyjazną. Wygodny kącik czytelniczy zachęca, aby pozostać tu trochę dłużej.

Nowe pomieszczenie zmieściło regały z książkami, do których jest teraz swobodny dostęp, kącik do cichej pracy oraz miejsce na strefę relaksu. Uczniowie z przyjemnością odwiedzają bibliotekę, doceniając jej przestronność

Nowa sala biblioteczna to przestrzeń stworzona dla uczniów i przez uczniów, gdyż w trakcie przeprowadzki uczniowie chętnie zaangażowali się w prace.

W dniu otwarcia biblioteki uczniowie brali udział w wyzwaniu czytelniczym, polegającym na oszacowaniu liczby książek znajdujących się na regałach oraz zabawie „Zarzuć wędkę na cytat z książki”.

Mamy nadzieję, że nowa przestrzeń jeszcze bardziej zachęci uczniów naszej szkoły do korzystania z biblioteki i kącika czytelniczego. 

Logo Ratowników czytelnictwa