Każdego roku w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, z tej okazji proponujemy uczniom różne konkursy czytelnicze.

Biblioteka (…) miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia

– to hasło przewodnie tegorocznych obchodów, w związku z tym zadanie konkursowe, jakie zaproponowano uczniom kl. I – IV wymagało od dzieci kreatywnego podejścia i użycia wyobraźni. Zadaniem uczniów było dorysowanie brakujących elementów na karcie pracy, na której znajdują się sylwetki różnych bohaterów literackich. Uczniowie dorysowywali szczegóły i elementy dodatkowe do każdego konturu oraz podpisywali postacie. Prace konkursowe uczniów stanowiły dekorację biblioteki z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. 

Z kolei zadanie konkursowe dla uczniów klas starszych polegało na odnalezieniu dziesięciu szczegółów z wybranych lektur szkolnych. Uczestnicy korzystali z księgozbioru biblioteki uzupełniając karty konkursowe.

Kolejną propozycją był konkurs „Myślę, więc czytam – czytam, więc myślę 2023” organizowany przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo, który polegał na udzieleniu odpowiedzi na 4 pytania, dotyczące lektur szkolnych, przedstawione w krótkich filmikach. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników konkursu.

Gratulujemy wszystkim uczniom zaangażowania. Uczestnictwo w konkursach stało się doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych oraz poczucia odpowiedzialności, gdyż przystąpienie do konkursów wymagało od dzieci dostosowania się do określonych zasad.