W tym toku szkolnym miałam przyjemność prowadzić kółko chemiczne „ Koło Młodych odkrywców” z fantastyczną grupa siódmoklasistów. Podczas 30 spotkań udało mam się wykonać wiele ciekawych eksperymentów .

Wykonaliśmy slime-y, tęczowe roztwory o różnych gęstościach, niepękającego banki mydlane . Udało nam się rozdzielić różne mieszaniny za pomocą różnych metod fizycznych : destylacji , chromatografii i sączenia. Wyizolowaliśmy DNA z banana i chlorofil ze szpinaku. Własnoręcznie wykonaliśmy glicerynowe mydełka i sojowe świece. Uczyliśmy się, a jednocześnie była to dla nas świetna zabawa. Nasze spotkania podsumowaliśmy spotkaniem przy pizzy. Myślę, że dla uczniów była to wspaniała podróż w świat chemii.

Monika Koterzyna- Wiśniewska