Jesienią w naszej bibliotece było bardzo tłoczno, a to za sprawą różnych działań czytelniczych.

We wrześniu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli największe święto kreatywności na świecie. Spotkaliśmy się w czasie długiej przerwy na wspólnym czytaniu i omówieniu książki pt. Kropka autorstwa Petera H. Reynoldsa, której publikacja stała się pretekstem do obchodów Dnia Kropki. To był czas, w którym czytelnicy mogli puścić wodze fantazji i narysować różne rysunki, tak, aby w każdym z nich figurą podstawową było koło. Uczniowie musieli zwracać uwagę, aby jak najmniejsza liczba ich pomysłów powtarzała się w pracach kolegów i koleżanek.

Kolaż zdjęć przedstawiających dzieci słuchające tekstu i rysujące na tablicy

Uczniowie chętnie włączyli się w akcję „Bookflix”, która polegała na rekomendowaniu książek przez uczniów i prezentowaniu okładek polecanych pozycji na plakacie. Nasi czytelnicy mieli również okazję, aby zaproponować zakup książek, których biblioteka nie posiada w swoich zbiorach.

Kolaż zdjęć przedstawiający aktywności czytelnicze dzieci

Listopad także był czasem bardzo udanym i obfitującym w wydarzenia promujące bibliotekę i czytelnictwo. Obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień poprzez akcję „Zarzuć wędkę na miłe słówko”, która wywoła wiele pozytywnych odczuć.

Kolaż zdjęć przedstawiający uczniów spędzających czas w bibliotece

Nie mogliśmy pominąć obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Uczniowie poznali historię powstania zabawki – pluszowego misia oraz dowiedzieli się, co wspólnego z tym wydarzeniem ma prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt. Z tej okazji zadaniem uczniów było odszukanie w naszym księgozbiorze publikacji, których bohaterami są misie. Następnie wybraliśmy jedną z nich do wspólnego czytania. Wybór padł na książkę Elizy Piotrowskiej pt. Wojtek. Żołnierz bez munduru. Uczniów zafascynowała historia najsłynniejszego niedźwiedzia na świecie. Poza tym dzieci wykonały tematyczne zakładki do książek oraz rysowały misie na dużym arkuszu papieru.

Kolaż zdjęć przedstawiający dzieci przebywające w bibliotece

Logo Ratowników czytelnictwa