12 maja uczniowie klasy II wzięli udział w ciekawej lekcji przyrody. Odwiedził ich pan Tadeusz, który jest pszczelarzem. Towarzyszyły mu …. pszczoły, które zostały przywiezione w specjalnie oszklonym pojemniku, służącym do transportu. Dzięki żywym okazom uczniowie mogli dokładnie przyjrzeć się pszczelej rodzinie, z królową, specjalnie oznaczoną, na czele. Nasz gość w ciekawy sposób opowiadał o hodowli tych pożytecznych owadów. Zaprezentował ul, wirówkę do produkcji miodu, zdjęcia i wiele przyborów niezbędnych dla każdego pszczelarza. Dzieci miały okazję wykonać świeczkę, ze specjalnie przygotowanego wosku. Zajęcia zostały zakończone degustację miodu.

Dziękujemy naszemu gościowi za poświęcony czas i lekcję przeprowadzoną w towarzystwie naturalnych okazów.