13 października odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej, połączona z aktem Pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. W godzinach popołudniowych sala gimnastyczna zapełniona została uczniami w strojach galowych, rodzicami, gronem pedagogicznym oraz pracownikami szkoły. W odpowiedni nastrój wprowadziła nas Pola, uczennica klasy V, wykonaniem piosenki pt. „Będę nauczycielką”. Uczennicy towarzyszyły koleżanki, które odtworzyły scenki odgrywające się w pokoju nauczycielskim podczas dużej przerwy. Następnie swoim wspaniałym występem publiczność bawili pierwszoklasiści, którzy udowodnili, że gotowi są do złożenia aktu pasowania. W sposób bardzo uroczysty, w obecności Pocztu Sztandarowego oraz wszystkich zebranych na sali, dokonali ślubowania. Pani dyrektor symbolicznie pasowała uczniów dużym ołówkiem i wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne. Potem były życzenia, które w imieniu rodziców złożyła pani Joanna Wikłacz, przemówienie pani dyrektor i wiele okazji do podziękowań nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wręczenia kwiatów.

Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.