wychowawca: mgr Katarzyna Bazgier

Największym wyzwaniem w zakresie startu w konkursach jest udział w wieloetapowym konkursie przedmiotowym organizowanym przez Śląskie Kuratorium Oświaty. Do udziału w I etapie zgłosiło się 11 uczniów klas VI – VIII. Do dalszego etapu przeszedł uczeń Kacper Majdanik z klasy ósmej, który uzyskał 59/60 punktów. Sukcesem zakończył się również dla Kacpra II etap – rejonowy konkursu, w którym zdobył 51/60 punktów i awans do III etapu. Największym jednak sukcesem był udział w finale konkursu oraz uzyskanie w nim wyniku 59/60 dającego status Laureata Konkursu Przedmiotowego.

Tytuł Laureata to największe osiągnięcie dla ucznia w szkole podstawowej z danego przedmiotu. Taki uczeń i absolwent to prawdziwy skarb. Mam nadzieję, że w szkole średniej w dalszym ciągu będzie pogłębiał swoją wiedzę, z zakresu historii.

Robert Nowak

Jaki tu spokój na na na na,

Nic się nie dzieje na na na na,

Nikt się nie bawi na na na na

Wszyscy się nudzą na na na na…

Tymi słowami rozpoczyna się piosenka zespołu Stauros, z filmu E = MC2, która zabrzmiała na początek pożegnania uczniów ósmej klasy z naszej szkoły. W czasie trwania piosenki nauczyciele postanowili zrobić niespodziankę klasie i zinterpretować tanecznie ten utwór.

Później odbyły się prezentacje filmów przygotowanych na pożegnanie przez wybranych uczniów klasy siódmej oraz wychowawczynię klasy, panią Katarzynę Bazgier. Nasi absolwenci wysłuchali również napisanego przez panią Jadwigę Szenderę wiersza opisującego każdego z nich.

Kilka słów wygłosiła również pani dyrektor, Anna Ochojska-Nowak. Wręczone zostały świadectwa oraz liczne dyplomy indywidualne za współzawodnictwo sportowe. Uczniowie z rąk proboszcza ks. Krzysztofa Goika odebrali również świadectwa ukończenia nauki religii w szkole podstawowej. Pamiątkowe dyplomy odebrali uczniowie reprezentujący naszą szkołę jako poczet sztandarowy: Wojciech Chmielewski – chorąży oraz asysta: Zofia Faba, Laura Kania i Pola Faba. Spośród uczniów ósmej klasy wywodzą się również uczniowie nagrodzeni dyplomami najlepszy uczeń szkoły z historii – Kacper Majdanik, tegoroczny laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii oraz Nikodem Kostka – najlepszy uczeń szkoły z WOS.

W imieniu klasy głos zabrała przewodnicząca Sandra Łyszkiewicz, która podziękowała wychowawczyniom: Katarzyna Bazgier (klasa 4-8) i Kornelia Wolak (klasa 1 – 3), dyrekcji, nauczycielom przedmiotowym oraz uczniom z klasy.

Na koniec uczniowie wzięli udział w zabawie dotyczącej wspomnień z życia klasy poprzez platformę kahoot.

Życzymy naszym absolwentom, sukcesów na drodze dalszej edukacji i mamy nadzieję, że lata spędzone w naszej szkole wspominać będą z sentymentem.


Czytaj dalej

W środę 5.lutego klasa 8 spotkała się z Davidem Frenchem – tłumaczem, a zarazem Anglikiem mieszkającym w Cieszynie. W ostatnich latach przetłumaczył on na język angielski m.in. 6 z 8 powieści sagi o Wiedźminie A. Sapkowskiego.

Czytaj dalej

W dniach 20-23 maja klasy VI i VII pod opieką pań M. Ordon, K. Bazgier oraz J. Kołodziejczak wybrały się na trzydniową wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska, czyli Wrocławia.
Pierwszego dnia uczniowie podziwiali piękną Panoramę Racławicką, zwiedzali najciekawsze zakątki miasta, jadąc zabytkowym tramwajem oraz spacerowali po Jarmarku Świętojańskim na wrocławskim Rynku. Po pełnym atrakcji dniu udali się do hotelu na nocleg. Okazało się jednak, że niewielu z nich marzy o odpoczynku, niektórzy skupili się na robieniu żartów współlokatorom, inni zaś na „zwiedzaniu” pokoi i spotkaniach towarzyskich ;). Czytaj dalej

W dniu 29.03.2019 odbył się w ZSP nr 3 w Żorach II Powiatowy Konkurs Przysłów w Języku Niemieckim i Angielskim. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna z klasy VII. Czytaj dalej

Z okazji zbliżających się mikołajek 7. klasa wybrała się do Muzeum Ognia w Żorach, by skorzystać z atrakcji specjalnego mikołajkowego programu.

Czytaj dalej

Nasi uczniowie z klasy VI: Laura Kania, Oliwia Kubiczek, Szymon Wdowczyk i Michał Zegrodzki reprezentowali powiat Żory w 41-ej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu rejonu. Czytaj dalej

25 kwietnia uczniowie klasy VI w składzie Laura Kania, Oliwia Kubiczek, Szymon Wdowczyk i Michał Zegrodzki reprezentowali naszą szkołę w Turnieju BRD na szczeblu powiatu. Jak co roku musieli zmierzyć się z testem wiadomości o przepisach ruchu drogowego, pokonać (bardzo trudny!!!) tor przeszkód i popisać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Czytaj dalej

W dniach 13- 17 kwietnia, jak co roku, w naszej szkole odbyły się odchody Dni Zdrowia, tym razem połączone z odchodami Dni Profilaktyki. W piątek odbył się apel, przygotowany przez uczniów klasy II i III oraz uczennice klasy VI. „Przepis na zdrowie”, czyli wskazówki, porady, przekazane i wyśpiewane w humorystyczny sposób były mocno akcentowane w tym dniu. Czytaj dalej