Drogi Uczniu,

jeśli nie zdążyłeś wypożyczyć  książki z naszej lub miejskiej biblioteki a zbiory z domowej biblioteczki już przeczytałeś – przypominam Ci o internetowej bibliotece Wolne Lektury tworzonej przez Fundację Nowoczesna Polska.

Wolne Lektury to biblioteka, działająca od 2007 r., czynna 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. Wszystkie jej zasoby są  dostępne całkowicie za darmo i bez ograniczeń. Korzystanie z serwisu nie wymaga nawet logowania. W jej zbiorach znajduje się 5571 utworów, w tym wiele lektur szkolnych. Wśród zasobów biblioteki znajduje się również kilkaset audiobooków, czytanych przez znanych aktorów. Dla użytkowników dostępne są również dzieła sztuki i kolekcje tematyczne.

W serwisie udostępniane są tyko te utwory, co do których wygasły prawa autorskie (w Polsce prawa autorskie obowiązują do 70 lat po śmierci autora) albo posiadacze praw autorskich udostępnili wolną licencję. Dzięki temu zgodnie z prawem wszystkie utwory zamieszczone w bibliotece można przeglądać, słuchać, pobierać na swój komputer, drukować.

Książki umieszczone w serwisie podzielone są m.in. według tytułów, autorów, gatunków literackich, epok powstania, motywów literackich.

Nie czekaj, wejdź na stronę wolnelektury.pl i czytaj!